Matthias ve mekanikler

Matthias Suchomel Mesleki Eğitim Süpervizörü

Boynuz kulağı geçti. Kendisi çırak olarak başlamış biri olarak Matthias şimdi diğerlerini eğitiyor ve aynı zamanda yeni fikirleri test ediyor.

Matthias Suchomel’in en büyük başarısı diğer insanların başarılarıdır. “Çıraklarım bir şeyi anladıklarında, bir şeyleri yaptıklarında veya bir sınavı geçtiklerinde - çalışma hayatımın en harika anlarını yaşıyorum.” Günlük başarılardan bahsederken yüzünde bir gülümseme beliriyor.

Linde Gaz Almanya’da eğitim süpervizörü olarak, 20’den fazla çıraktan sorumlu. “Hayatlarının oldukça öğretici bir döneminden geçiyorlar. Büyüyor, olgunlaşıyor ve yetişkin oluyorlar.” Suchomel onlara sadece yoldaşlık yapmıyor, onları motive ediyor – bunun sonucunda da art arda harikulade projeler ortaya çıkıyor.

Her bir çırak farklı bir beceriye sahip. Biri elektronikle ilgili olurken, diğeri mekanikle ilgili olabiliyor ve bir diğeri de tasarım hakkında daha fazla şey bilebiliyor… herkes en iyi olduğu neyse onu yapıyor ve bu da en iyi sonucun elde edilmesini sağlıyor

"Genç insanlarla çalışmayı çok heyecan verici buluyorum. Daha önce kendim de Linde’de bir çıraktım bu nedenle günlük işlerin ilham verici ve ilginç hale nasıl getirilebileceğini biliyorum.“

"Çıraklarım bağımsız olarak hareket edebileceklerini öğreniyorlar. Bireyselden ziyade bir grup olarak daha çok şey başarabileceklerini öğreniyorlar. Aynı zamanda harika şeyler ortaya çıkarabileceklerini keşfediyorlar.”

Özet bilgiler

  • Lokasyon: Unterschleißheim, Almanya
  • Linde’de çalışmaya başlama tarihim:Stajyerlik: 1995 – 1999, daimi istihdam; 2004’ten bu yana
  • En sevdiğim film:Godfather Üçlemesi
  • En sevdiğim müzik: Eskilerden, rock, pop ve rap’ten regiye kadar her şey
  • Hakkımdaki ilginç bir gerçek: Hobi olarak üzüm yetiştiriyorum. Yılda bir kez ailemle Slovenya’ya hasat kaldırmaya gidiyoruz.