Linde Lokasyonları

Global merkezlerimizden bazıları

Siyah kuğulardan kalabalık odalara: ana global lokasyonlarımızdan bazıları hakkında daha detaylı bilgi edinin. Şehirleri, binaları ve yan hakları okuyun.

Münih

Münih – Almanya’nın üçüncü büyük şehri olan ve Bavyera’nın güney eyaletinin başkenti olan Münih, Linde Grup’un Global merkezine ev sahipliği yapmaktadır. “Carl von linde Haus” olarak bilinen bu merkez, Münih’in merkezinde, ünlü “Marienplatz” meydanına yalnızca iki adım mesafede yer almaktadır. Linde AG Gaz Bölümü ve Mühendislik Bölümü Merkezleri de çok uzakta değildir, Pullach yakınlarında konumlanmıştır. Pullach, Isar Nehri, göller ve tabi ki Alpler iletüm cazibesiyle eşsiz Bavyera manzarasına karşı konumlanmıştır.

 • Münih ve Pullach’da bulunan her iki bina da teknoloji harikası ve moderndir. “Carl von Linde Haus” 2008 yılında tamamlanmış, Pullach ise (1990’dan beri bir Linde lokasyonudur) yakın zamanda bir takım renovasyonlardan geçmiştir. Mimari açıdan büyüleyici olan “AGORA” toplantı ve konferans merkezi ise 2008 yılında tamamlanırken, “Linde Ofis Merkezi” 2013’ta tamamlanmıştır. 
 • Münih’te bulunan Genel Merkez yerel olarak, üzerinde bulunduğu sokak olan Klosterhofstrasse’den dolayı “Klosterhof” (kabaca Manastır Avlusu olarak çevrilmektedir) olarak bilimektedir.

 • Münih genel merkezinde yaklaşık 350 çalışan çalışmaktadır, ancak Pullach tesisleri, Linde Gaz ve Mühendislik birlikte ele alındığında 3000’den fazla çalışanıyla, çalışan sayısının en yüksek olduğu tesistir.
 • Öğle yemeği seçenekleri konusunda Münih çalışanları çok sayıda seçeneğe sahiptir. Linde’ye ait “Enoteca” yemekhanesinin yanı sıra, çevrede tercih yapılabilecek birçok sayıda restoran bulunmaktadır. Ancak, gerçek lezzet ünlü “Viktualienmarkt” gıda pazarındadır ve burası yalnızca birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir.
 • Genel Merkezin avlusunun ortasında bulunan Christopher Klein’ın yaptığı heykel ise görenlerin dikkatini çekmektedir. Bunun bir gaz molekülü olduğunu bilebilir miydiniz?

Sigapur

Linde’nin Asya Pasifik genel merkezi, dünyanın en “teknolojiye hazır” ulusu ve global ticaret, finans ve ulaşım merkezi olan Singapur bağımsız şehir devletinde yer almaktadır. Singapur genellikle “Aslan Şehri” olarak anıldığından, bizim “şehir içinde şehir”de konumlandığımızı söyleyebiliriz! 2016 yılında Linde, çeşitli boş zaman faaliyetleri sunarak sağlıklı bir yaşam tarzını iş yeri ile birleştiren özel bir amaç için inşa edilmiş ve entegre iş kompleksi olan süper-modern Mapletree İş Şehri’ne (MBC) katılmıştır.

 • Bu Linde lokasyonu, bir spor tutkununun rüyasıdır! 44 metrelik ısıtmalı havuza sahip spor salonun yanı sıra, bir basketbol sahası, futbol sahası, yürüyüş parkuları ve yoga için açık alan bulunmaktadır. 
 • Linde, Singapur’daki en yüksek iş park yapısı olan MBC 80’in 17. katındadır!
 • Singapur’da “8” sayısının uğurlu bir sayı olduğunu biliyor muydunuz? Adresi “80” ve birim numarası “81/82” olan Linde gerçekten şanslı olmalı.

Johannesburg

İster Jozi, Joburg isterse eGoli diyin, Johannesburg, Linde’nin Afrika’daki ana varlığı olan Afrox genel merkezine (bir Linde Grup üyesi) ev sahipliği yapmaktadır. Endüstriyel gaz ürünleri ve hizmetleri sunan bu merkez, Güney Afrika’daki ve diğer 15 Afrika ülkesinde operasyonları yürütür. Gazlardan söz etmişken, Güney Afrika’nın en büyük şehri Johannesburg, deniz seviyesinden 2000m yükseklikte yer almaktadır böylece havadaki gaz karışımlarında çok az bir farklılık bulunmaktadır!

 • 1971’den bu yana Linde’nin bulunduğu Joburg’da mevcut durumda yaklaşık 230 kişi çalışmaktadır.
 • Aileler için cazibe noktası olan Goldreef City tema parkı – yakınlarda bulunan SAB Bira Dünyası ile bu lokasyonun çevresinde eğlence yerleri bulmak kesinlikle bir problem değildir!
 • Daha çok tarih ve kültürle ilgilenenler için ise Apartheid müzesi de yakındadır.

Sidney

Avustralya’nın doğu kıyısında yer alan Sydney, Güney Pasifik için Linde Grup üyeleri olan BOC ve Elgas’ın bölgesel Genel Merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle bu lokasyonda bulunan çalışanlarımız, ülkenin en büyük şehrinin sakinlerine verilen isimle “Sydneyli”’dir. Ryde’ın kuzey banliyösündeki Riverside Corparate park ismini yakınındaki Lane Cove Nehrinden almaktadır. Lane Cove Milli Park’ı ayrıca çalışanlar için etkileyici bir yürüyüş parkuru sunar.

 • BOC Güney Pasifik’in genel merkezi 1990’dan beri Sydney’de bulunmaktadır ve oradaki ofisimizde mevcut durumda yaklaşık 600 çalışanımız vardır. 
 • Zemin katta yeni yapılan renovasyonlarla, popüler bir öğle yemeği noktası ve çalışanlara sosyal bir alan haline gelen yeni “Ortak Alan” kafesi eklenmiştir. 
 • Hem iç hem de dış mekanlarda, çok yakın mesafedeki Macquarie Alışveriş Merkezi ile, çevresinde yapılacak çokça şey vardır.

Şanghay

Linde Doğu Asya operasyonlarını, dünyanın nüfusu en kalabalık şehir sınırı olan Şangay’daki bölgesel genel merkezden yürütmektedir. 24 milyonluk nüfusun 500’ü Linde lokasyonunda çalışmaktadır. Genellikle “Hu” veya “Shen” olarak anılan Şangay, Çin’in yükselen ekonomisinin görülmeye değer bir parçasıdır. Büyüleyici Lujiazui seması, bahçeleri ve birçok tarihi ve kültürel ilgi alanlarıyla ünlü olan bu süper-modern lokasyon, bir başka teknolojik, finansal ve ulaşım merkezinde yer almaktadır.

 • Modern bir ofis parkında yer alan bu Linde binası, genellikle siyah kuğuların yüzdüğünü görebileceğiniz, parkın merkezinde yer alan bir gölün karşısındadır. 
 • Etrafı park boyunca birçok yeşil alana sahip çeşitli bitki örtüleriyle sarılı olan bina çalışanları bu hareketli metropolde doğaya yakın hissettirmektedir. Ofis parkı Pudong Bölgesi’nde yer alır- anlamı kelimenin tam manasıyla “Doğu Yaka”dır. Batısında Huangpu Nehri bulunmakta ve doğuda ise Doğu Çin Deniziyle buluştuğu yere kadar uzanmaktadır. 

Guildford

Linde’nin İngiltere Genel Merkezi (BOC) Guildford, İngiltere’de bulunmaktadır. Guildford ülkenin güneydoğusundaki Surrey ilçesinde bulunur ve Londra merkeze 40 km uzaklıktadır. Ünlü Anglikan Kilisesi ve parke taşlı sokaklarıyla, buranın bir antika ve tamamıyla İngiliz yapısı olduğunu söylemek mümkün. 1086’da açılan binanın kendisi Surrey Araştırma Parkı’nda bulunur ve orada açılan ilk iş merkezidir. İngiltere’nin en büyüleyici ve erişilebilir kırsal bölgeleri ile Olağanüstü Doğal Güzellik Bölgesi olan Surrey Tepelerinden çok uzakta bulunmamaktadır.

 • Çevresindeki kırsal kesimden dolayı çalışanların otoparkta yabani geyik ve tavşan görmeleri çok sıradışı bir durum değildir. 
 • Duruma oldukça uygun bir biçimde Genel Merkezin adresi adını, gaz halinde izole ederek oksijeni keşfetmesi ile ilişkilendirilen bir 18. yüzyıl İngiliz kimyacısı Joseph Priestly’den alan Priestly Yolu’dur!
 • Mevcut durumda İngiltere genel merkezimizde yaklaşık 350 çalışan bulunmaktadır.

Bridgewater

Linde Amerikalar bölgesel genel merkezi New Jersey, Bridgewater’da bulunur ve hem Kuzey Amerika hem de Güney Amerika operasyonları bu merkezden yürütülmektedir. Her zaman “The Garden State”’de bulunmasında rağmen hep Bridgewater’da yer almamıştır. 2016’nın yazında Linde New Providence’ta bulunan Murray Hill’den Somerset Corporate Boulevard’daki son teknolojiye sahip binaya taşınmıştır. Bina eşsiz ormanlık ve dağ manzarasına sahiptir ve birçok yürüyüş yoluyla çevrilidir.

 • Bina, hayal edebileceğiniz tüm lezzetleri barındıran bir yemek bölümüne sahip New Jersey’nin en büyük alışveriş merkezlerinden birinin hemen yanındadır.
 • Açık ofis alanı planı “bölme”lere ayrılmıştır. Bölmeli ofisin içindeyken çalışanların bölmeli ofis kurallarına uyum sağlaması gerekmektedir, ancak çalışanlar özel toplantılarını veya görüşmelerini “toplantı odalarında” gerçekleştirirler.
 • Çalışanların binanın zemin katında bulunan spor salonuna ve ayrıca harika yiyecek sunan kafeteryaya erişimleri bulunmaktadır.