Linde Lokasyonları #1: New Jersey’de yeni bir ev

Lokasyon: Linde AmerikalarGenel Merkezi, 200 Somerset Corporate Blvd, Bridgewater, Somerset County, NJ, Amerika Linde’nin dünyanın dört bir yanındaki lokasyonlarını detaylı bir şekilde incelerken ilk durağımız yakın zamanda yenilenen Linde Americas Genel Merkezi olan The Garden State. İletişim Uzmanı ve Genel Merkez sakini Vinita Abraham tamamıyla yeni Bridgwater binasındaki yaşamı ve “bölmeli odalardan” “toplantı odalarına” kadar herşeyi anlatıyor!

Taşınma…

Haziran 2016’da Linde Americas Bölgesel Genel Merkezi’nin 1940’lardan bu yana bulunduğu New Jersey, New Providence’taki Murray Hill’e veda ettik. Bina eskiydi ve oraya sığmıyorduk. Ama taşınmanın sebebi yalnızca bu değildi: bu aynı zamanda stratejik bir taşınmaydı. Genel Merkezimizin imajımızı yansıtmasını ve çalışanların ilgisini çekmesini istedik bu nedenle Bridgewater, New Jersey’deki Somerset Corporate Center’da bulunan ve daha yeni ve modern olan binayı tercih ettik. Artık Johnson & Johnson gibi diğer büyük şirketlere çok daha yakınız ve Linde adı ve markası gerçekten tanınıyor! Murray Hill’den bir Cuma günü ayrıldık, ve Pazartesi günü kahve ve donutlarımızla karşılanarak burada başladık. Harika bir gündü!

Bölge…

New Jersey ve “The Garden State” Amerika’nın dördüncü en küçük, on birinci en yoğun nüfuslu ve üçüncü en varlıklı eyaletidir! Amerikan Yerlileri ve göçmenleri ile dolu zengin bir tarihe sahip bu bölge, muhteşem bir kültürel çeşitlilik sunar. Bridgewater çeşitliliği de yansıtan 44,500 kişiden oluşan bir ilçedir. Gerçekten karışık, çok kozmopolittir ve aynı zamanda eyaletteki en iyi okul sistemlerinden birine sahip olduğu söylenir. Çalışanlarımızın evlerinin etrafını daire içine alacak olursak, Bridgwater muhtemelen tam ortada kalır – oldukça iyi çevrelenmiştir. Ve tabi ki Jersey City ve New York City da oldukça yakındadır.

Bina…

Bina çok yeni. Ön yüzü cam, aydınlık, havadar ve ferah. Manzara gerçekten çok güzel. Binayı Mazda ve bir IT şirketi olan Cognizant ile paylaşmaktayız. Kantin veya burada denildiği üzere kafeterya makul fiyatlarla oldukça iyi yemek sunmaktadır. Ayrıca zemin katta hepimizin kullanabileceği bir spor salonu da bulunmaktadır. Bina tüm temel işlevlere sahiptir: Kurumsal fonksiyonların hepsi ile birlikte 6. kattayım. Ayrıca bina ağaçlık alanlarda yürüyüşe çıkabileceğiniz yürüyüş yollarıyla çevrilidir.

Çalışma ortamı…

Üst düzey yöneticiler haricinde herkes “kübik bölmelerde” çalışır. Bu kulağa biraz garip gelebilir ama izin verin açıklayayım! Bu bölmeler aslında üç sıradan oluşan küçük bölünmüş ofislerdir. Oldukça fazla masa alanı ve gerçekten rahat sandalyeler vardır. Ayakta kullanılan masalar gittikçe daha da cazip olmaya başladığı için birinin bölmesinde veya odasında bunlara rastlamak çok da sıradışı değildir. Kübik bölmeler söz konusu olduğunda bölmeli ofis kurallarını unutmamak gerekir. Bunun içerisinde “kübik ofis sesi” ile konuşarak sesi yükseltmemek, diğerlerine saygılı olmak ve telefon görüşmeleri için mikrofonlu kulaklık kullanmak yer almaktadır. Hızlı ve plansız bir toplantımız olduğunda ‘kalabalık odaları’ kullanabiliyoruz – önceden yer ayırtamayacağınız küçük toplantı odaları.

Sosyal alanlar…

Her katta mini bir mutfak bulunur – burası “su soğutucusunun yanında yapılan konuşmaların” gerçekleştiği yerdir! Harika kahvemizin olduğunu söylemeden geçemeyeceğim çünkü bu benim için çok önemli! Ama genellikle öğle yemeği zamanı sosyalleşiriz. Eğer kantinde yemiyorsak, ortak bir arabayla yakındaki bir alışveriş merkezine veya yakın bir semte gideriz. Bridgewater Commons alışveriş merkezi New York’un en büyük alışveriş merkezlerinden biridir, burada aradığınız her türlü yiyeceği bulabilirsiniz! Ve tabi ki Bridgwater’ın içindekisürekli gidilen barlar ve restoranlar da var.

En iyi yönleri...

Murray Hill ile burası arasındaki en ana fark, artık kapalı otoparkımızın oluşudur. Çok büyük bir olay değilmiş gibi gelebilir ancak burası New Jersey, bazen burada gerçekten çok güçlü kar fırtınalarına maruz kalıyoruz! Eve gitmeden önce dondurucu soğukta aracınızdan kar ve buz kazımak her zaman çok zor bir iştir! Ve son olarak, bu bina hakkında gerçekten sevdiğim şey ise diğer iş arkadaşlarımızla gün içerisinde eskisinden daha çok iletişim halinde olmamız.

Ve son olarak, bunu biliyor muydunuz?

New Jersey milkare başına diğer eyaletlerin hepsinden daha fazla ata sahip! Çok alakalı değil ve Linde’yle de pek bir ilgisi yok ama yine de çok ilginç bir gerçek!

Vinita Abraham New Jersey’deki Linde US’te Kurumsal İletişim departmanında çalışmaktadır. Yeni Delhi, Hindistan’daki Hindistan Kitle Haberleşme Enstitüsü’de okumuş ve masterını New Jersey devlet üniversitesi olan Rutgers Üniversite’sinde İletişim ve Bilgi Çalışmaları’nda tamamlamıştır. Vinita Linde’ye 2010 yılında katıldı. Çalışmadığı zamanlarda ailesiyle zaman geçirmekte ve kitap okumaktadır.